Strony WordPress

WordPress:

To najpopularniejsza platforma CMS (z ang.:Content Management System - system zarządzania treścią) na świecie z ponad 60% udziałem w rynku. Począwszy od prostych wizytówek firmowych, poprzez blogi tematyczne, sklepy internetowe czy chociażby rozbudowane platformy online, WordPress może posłużyć jako profesjonalne środowisko dla wielu projektów www i stron internetowych.

 

 

udzial wordpressa na rynku

Opublikowano 01.01.2020: źródło danych W3Techs.com

Zalety stron internetowych zbudowanych na bazie platformy do zarządzania treścią CMS WordPress.

logo wordpress

Sprawdzony system CMS

Z WordPress-a korzystają dziesiątki milionów użytkowników na całym świecie i jest najszybciej rozwijającym się systemem CMS spośród wszystkich dostępnych systemów na rynku.

klodka

Bezpieczeństwo

Dzięki nieustannym aktualizacjom system WordPress jest niezwykle bezpieczony, a same szablony dzięki szyfrowaniu zakodowanego języka programowania uniemożliwiają większość prób nieautoryzowanego dostępu.

seo friendly

SEO friendly

Dzięki intuicyjnemu panelowi dostosowania ustawień czytelności i wtyczkom, są przyjazne dla robotów wyszukiwania w wyszukiwarkach takich jak Google czy Bing

latwe zarzadzanie trescia

Łatwe zarządzanie treścią

Ze względu na intuicyjny interfejs WordPress jest bardzo łatwy w obsłudze, nie wymaga znajomości języków programowania i specjalnego oprogramowania do edycji treści.

darmowe wtyczki

Darmowe wtyczki

W katalogu wtyczek WordPress-a jest ponad 50000 darmowych wtyczek i rozszerzeń, które dzięki umiejętnemu ustawieniu w znaczny sposób zwiększają funkcjonalność strony internetowej.

szybkosz ladowania stron wordpress

Szybkość ładowania

Dzięki dostępnym wtyczkom i płatnym rozszerzeniom możliwe jest znaczne przyspieszenie czasu ładowania witryny www i uzyskaniu zadowalającego wyniku w Google PageSpeed Insights.

latwe zarzadzanie trescia

Tani koszt budowy

Niższe koszty budowy stron www dzieki dostępności darmowych wtyczek i motywów, a ogromna społeczność WordPress developerów jest równoznaczna z niskimi stawkami za prace programistyczne.

responsywne strony wordpress

Responsywne strony www (RWD)

Wygląd i układ strony www dostosowuje się do ekranu komputera, urządzenia mobilnego, czy chociażby okna przeglądarki internetowej.

52 wersje jezykowe

52 wersje językowe

System CMS WordPress w wersji 5.3 jest możliwy do zainstalowania w 52 wersjach językowych, a publikowane treści, dzięki zainstalowanym i ustawionym wtyczkom można przetłumaczyć na ponad 120 języków.

szablony stron wordpress
szablony stron wordpress
szablony stron wordpress

Fakty liczbowe dotyczące WordPress-a

planeta

35%

Udział stron WordPress w internecie

koszyk

27%

Udział WordPress-a (WooCommerce) na rynku eCommerce

wtyczki

55K+

Darmowych jak i płatnych wtyczek i rozszerzeń

sciagniecia

30M+

Liczba pobrań systemu CMS WordPress w wersji 5.3

zalety wordpress

Jedną z głównych zalet WordPress-a jest to, że pozwala on rozszerzyć funkcjonalność witryny www lub bloga za pomocą wtyczek. Jeżeli zachodzi potrzeba dodania zaawansowanego kalkulatora, kalendarza wydarzeń, galerii wideo / zdjęć, informacji z kanału sieci społecznościowych, sekcji komentarzy czy systemu rezerwacji to dzięki odpowiednim wtyczkom prawie wszystko staje się możliwe. Wiele wtyczek jest bezpłatnych, bądź ich koszt jest niewielki, a oferują dużo zaawansowanych funkcji.

wordpress seo friendly

 

Statystyki wskazują, że wyszukiwarki faworyzują strony internetowe oparte o system CMS WordPress. Wynika to przede wszystkim z faktu, że kodowanie struktury strony opartej na WordPress-ie zostało uproszczone, co ułatwia wyszukiwarkom i robotom wyszukiwania czytanie, interpretowanie i indeksowanie treści witryny. Dzięki dodatkowym rozszerzeniom każda strona, post czy grafika może zawierać tytuł, bądź opis z metatagiem i może być zoptymalizowana pod kątem określonych słów kluczowych.

Jedne z największych światowych firm korzystają z WordPressa jako fundamentu swoich stron internetowych

Wszystkie loga i logotypy należą do ich prawowitych właścicieli

logo mercedes
logo bata
logo newyorker
logo techcrunch
logo sony music
logo mtv music
darmowe pobieranie wordpress

Darmowe pobieranie

WordPress od zawsze był darmowym systemem CMS do zarządzania treścią, a wersję instalacyjną można za darmo pobrać z oficjalnej strony organizacji.

Mogą zainteresować Cię takie usługi jak również:

Jesteś zainteresowany nową stroną WordPress? A może potrzebujesz po prostu pomocy z posiadaną już stroną?